Megjelentek az Új Nemzeti Kiválóság Program 2017/2018-as tanévi pályázati kiírásai

A Program célja a tudományos utánpótlás megerősítése, a tudományos életpálya vonzóvá tétele, az egyetemek tudományos teljesítményének ösztönzése. A program keretében a kiváló, kutatási tevékenységet végző felsőoktatási hallgatók [alapképzés, mester (osztatlan) képzés]  5 havi, illetve 10 havi ösztöndíjban részesülnek, a fogadó felsőoktatási intézmények pedig a saját nyertes pályázóik ösztöndíj összegének 40%-a mértékében kutatási-működési támogatást kapnak. A hallgatók 75.000 forint/hó nettó támogatásban részesülnek.

Az Új Nemzeti Kiválóság Program 2017/2018-as tanévi pénzügyi kerete hozzávetőleg 4 milliárd forint. Az ösztöndíjakat az oktatásért felelős miniszter adományozza.

Az ösztöndíjprogram működési szabályzata (ÖMSZ) és mellékletei

Pályázati kiírások

A pályázati kiírások mellékletei

A pályázati kiírások KITÖLTENDŐ mellékletei

A pályázatok benyújtásának határideje (postára adás dátuma): 2017. június 6.

Felhívjuk a tisztelt pályázók figyelmét, hogy az ÚNKP- pályázatok ügyintézését a felsőoktatási intézmények végzik, így kérdéseikkel ne a pályázat kiíróját, az Emberi Erőforrások Minisztériumát, hanem közvetlenül az egyetem oktatóit keressék.

TELJES PÁLYÁZATI ANYAG