Tudomány hírek

Tudományos élet a Pallasz Athéné Egyetemen

Tudomány hírek Létrehozva: 2016.10.20 19:59 módosítva: 2016.10.22 10:27

A Pallasz Athéné Egyetem kutatás-fejlesztési-innovációs tevékenységével, tudományos teljesítményével a régió egyik tudományos központja is. Az intézmény a karok által gondozott tudományterületek (természettudományok, műszaki tudományok, agrártudományok, gazdaságtudományok, társadalomtudományok, bölcsészettudományok, művészetek), sokszínűsége, kiterjedt hazai és nemzetközi kapcsolatrendszere, a tudományos minősítéssel rendelkező oktatók és kutatók magas aránya, illetve tudományos-kutatási teljesítménye révén meghatározó szereplője a szakmai-tudományos közéletnek.

A felsőoktatási intézmény stratégiai célkitűzései között szerepel a magas szintű, egységes szempontokat tükröző, tervszerű és szisztematikus tudományos tevékenység folytatása. Tudományos stratégiánk alapértékeit áthatják a gyakorlatorientáltság, az alkalmazhatóság, a társadalmi felelősségvállalás, a fenntarthatóság szempontjai, s abban kiemelt szerepet kap a technológiai és tudástranszfer folyamatok támogatása, a nemzetköziesítés, a külső partnerekkel való együttműködés, valamint a tudományos-kutatási eredmények társadalmasítása. A folyamatosan gazdagodó képzési, kutatási és tudományos tevékenység pedig hosszabb távon megalapozhatja a fejlődő tudományos tudásközpontok köré épülő mesterszakok jövőjét, amely a jövőben bázisa lehet egy multidiszciplináris doktori iskolának, és így intézményünk képessé válhat arra, hogy klasszikus értelemben vett egyetemmé váljon.

Tudományos élet